Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Trudnoća i dva različita mišljenja
PostPostano: 14 pro 2017, 22:43 
Jr. Member

Poštovani,

Trudna sam 7 tjedana ( imala sam četiri spontana pobačaja, nemam djece ).
Prvi pregled : uredna trudnoća. Terapija Duphaston 2x1.

Zadnjih nekoliko dana mi se pojavio smeđi iscjedak, a sinoć čak i crvenkast. Prepala sam se zbog svoje situacije ponavljajućih spontanih pobačaja. A u zadnje dvije trudnoće mi se pojavio decidualni polip...i tako sam slično krvarila.
Doktorica mi je preko telefona rekla da povećam terapiju Duphaston na 3x2 tablete i da ne brinem.

Pošto me nije mogla primiti na pregled, odem kod drugog doktora.
Ultrazvuk uredan, ginekološki pregled uredan ( nema polipa ).
Dobila terapiju: Utrogestan vaginalete 3x2 i progesteron depo ampule 250 mg svaki treći dan.
Sad sam zbunjena i ne znam koga slušati i koja je terapija ispravnija.
Molim Vaše mišljenje. Hvala.

Vrh

Naslov: Re: Trudnoća i dva različita mišljenja
PostPostano: 19 pro 2017, 10:25 
Moderator

Ne mogu komentirati da li imate decidualni polip ili niste to je nešto što se jasno vidi, bez puno mašte. Kazat ću da decidualni polipi mogu i sami otpasti što se moguće i dogodilo i zato se krvarenje kratkotrajno i pojačalo. Glede dileme je li bolja terapija
Utrogestanom ili Duphastonom to Vam je praktično isto - i jedno i drugo su preparati gestagenog hormona i preporučene doze su praktično iste. Tu dakle nema bolje ili lošije pitanje što netko češće primjenjuje - ukoliko postoji krvarenje tada je iskoristivost preparata bolja uz oralnu primjenu a to je Duphaston. Ukoliko se Urogestan pije ( što je moguće ) može Vas učiniti dosta pospanom odnosno "ošamućenom". Depo progesteron je preparat kojeg na hrvatskom tržištu nemamo - postojao je za vrijeme Jugoslavije - proizvođač je naime bila beogradska Galenika - a tako je vjerojatno i danas. No, to je preparat kojeg danas u modernoj struci više praktično nitko ne daje jer su i oralni preparati isto dobri. Dakle bez depo Progesterona se može i on ne znači nikakav bitan pomak na bolje.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner