Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Trudnoća poslije četiri spontana pobačaja
PostPostano: 05 pro 2017, 18:31 
Jr. Member

Poštovani,
Imala sam četiri spontana pobačaja. Nemam djece.

Nalazi trombofilije su : MTHFR C677T - Homozigot mutirani ( TT )
PAI-1 - Heterozigot (4G/5G )
FAKTOR XIII - Heterozigot ( GT )
OSTALI FAKTORI - NORMALNI.
Kariogram suprugov i moj uredni, kao i drugi nalazi.

Zadnja menstruacija mi je bila 24.10. Danas sam bila na ultrazvuku. Vidi se srčana reakcija. Za sada sve ok. Doktor mi je propisao Clexan 0,4 ml svaki dan po jednu čitavu trudnoću i 6 tjedana poslije poroda.
Radila sam nalaze koagulacije - Dimeri DDMR 1258 ug/L ( normalno do 552 Ne znam jel ovo previsoko).
TSH mi je 2,39 ulU/ml. Pijem Letrox 50 x 1, Folacin 2 x 1, Omega 3 1 x 1, Duphaston tablete 2 x 1.
Molila bih Vaše mišljene za ove terapije!

Lijep pozdrav i hvala.

Vrh

Naslov: Re: Trudnoća poslije četiri spontana pobačaja
PostPostano: 07 pro 2017, 09:20 
Moderator

Slažem se sa svom propisanom terapijom premda je pitanje da li baš trebate terapiju heparinom premda bi Vam to većina kolega dala ako ništa ”radi očaja” a i neće škoditi. No, obzirom na rezultate testa na trombofiliju - MTHFR – mutirani homozigot biste trebali svakako umjesto folacina (a to je preparat folne kiseline koju zapravo radi Vašeg genetskog defekta ne možete iskoristiti ) uzimati aktivirani oblik folne kiseline koji se zove tetrahidrofolat - naime kod zdravih osoba se događa pretvorba inaktivnog folata u aktivni oblik tetrahidrofolat - što Vi vašeg mutiranog genopita MTHFR ne možete učiniti ( MTHFR su zapravo prva slova riječi enzima metilen tetra hidro folat reduktaza koji to upravo radi - a kod vas je ta aktivnost ili bitno smanjena ili je nema). Postoje 2 reparata za trudnice na našem tržištu koji sadrže taj , aktivirani oblik folne kiselie- Novalac tbl ili Elebaby . Dakle to svakako koristiti do kraja trudnoće jer taj jače izraženi defekt može raditi ponavljane spontane pobačaje a jedini se od trombofilija ne liječi heparinom već aktiviranim obikom folne kiseline kojim se nadomješta enzimski nedostatak.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner