Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: donacija js/ spontani
PostPostano: 28 srp 2017, 13:49 
Jr. Member

postovani dr Husar,

Eto me opet....htela sam izbjeci kiretazu,pa sam prekinula terapiju(estrofem.utrogestan itd...prosli tj me moj dr primio i dao uputnicu za betu da ponovim dali je pala...kad danas beta 122373,49...dosla sad s pregleda dr kaze molarna trudnoca.vjesticino jaje...e sad mene kopa kad kaze da je ili genetika ili patološko znajuci da nije moja jajna stanica.Moze biti da moja donatorka kriva za ovu trudnocu?? kako to dokazati? jer su velike novce za taj postupak a imam jos 3 embrija u pragu...pojasnite mi molim vas!! uputio me na kiretazi,idem ujutro.hvala

srdacan poz,

Vrh

Naslov: Re: donacija js/ spontani
PostPostano: 17 kol 2017, 07:28 
Moderator

Ne , Vaša donorica jajne stanice nije ”kriva” za sadašnji ishod trudnoće. Na žalost, priroda ”ne haje” što ste Vi puno uložili u tu trudnoću odnosno što je postupak bio skup. Naprosto kada jednom trudnoća nastane , to je trudnoća kao i svaka ostala ( bez obzira kako je do nje došlo – onako ”usput” ili nakon visoko sofisticiranog pustpka potpomognute oplodnje) i od svih ukupno začetih trudnoća svaka treća nije uredna. Uzrok anembrionalne trudnoće odnosno ” vještičjeg jajeta” pa i moilarne trudnoće ( a to su sve vrste spontanih pobačaja) je uvijek genetski, odnosno radi se o slčuajnom ”hiru prirode” kod brzog rasta i dioba stanica u ranoj trudnoći. Pola genetike ploda je doista od donirane jajnie stanice, a druga polovica je od Vašeg partnera odnosno njegovog spermija. Nema tu krivih niti se znade u kojem je trenutku krenulo u krivom smjeru. Niša se tu ne može predvidjeti i takva ”igra prirode ” se ne može ni spriječiti niti na nju utjecati da se ne ponovi. Dobro je da imate još 3 zametka i nakon nekoliko mjeseci od evakuacije sadašnje neuspjele trudnoće ( treba pričekati negativizaciju nalaza ßHCG-a.) možete ići na novi embriontransfer. Vjerojatnost da se sve ponovi je vrlo malena !

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner