Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: ciklus
PostPostano: 25 srp 2016, 10:21 
Jr. Member

Postovani,
pisem Vam u nadi da cete i odgovoriti..2013 godine sam imala konizaciju zbog CIN 3 i nakon toga sve kontrole su bile u redu.Prosle godine u oktobru sam dobila redovnu menstruaciju koja je trajala krace nego inace i bila dosta oskudnija da bi 19 dan ciklusa slijedila opet menstruacija sa normalnim trajanjem.Nakon toga sam sljedeci jesec dobila normalno nakon 26 dana.Ista stvar se desila u martu ove godine i sada opet u julu.Da napomenem da sam u aprilu ove godine isla na redovan kompletan pregled gdje je sve bilo u redu...PAP test ,kolposkopija i UZ...Imam 39 godina ...Molim Vas da mi kazete sta bi moglo da bude i da li opet ima potrebe da idem na pregled jer sam relativno skoro bila?
Unaprijed hvala....

Vrh

Naslov: Re: ciklus
PostPostano: 28 srp 2016, 13:53 
Moderator

Povremeni poremećaji ciklusa koje imate svakih nekoliko mjeseci nemaju nikakve veze sa konizacijom koju ste imali 2013. godine. PAPA test trebate i dalje raditi radi uvida u stanje jedanput na godinu . Premećaji ciklusa koje imate nekoliko puta na godinu zapravo znače poremećaj u radu jajnika, odnosno radi se o menstruacijskim ciklusima bez ovulacije. Svakoj ženi se takvo što može dogoditi od vremena do vremena i u pravilu to ne znači ništa opasano. Ukoliko se u vrijeme poremećaja učini ginekološki pregled i ultrazvuk obično se ne mora ništa naći u smislu organske promjene. To je zapravo funkcionalni poremećaj i on nema najčeće nikakvog organskog traga (ponekad se eventualno kao posljedica takvog poremećaja može vidjeti kako to žene kažu ”vodena cista” na jajniku). Jedan od najčešćih mogućih uzroka poremećaja u radu jajnika je psihički stres jer ono što svjesno doživljavate i proživljavate se može odraziti na centre za kontrolu rada jajnika koji su tzv. bazalnim dijelovima mozga (hipotalamusu). No, ponekad se poremećaj u radu jajnika može dogoditi i iz ”čista mira“. Ukoliko Vas takvi poremećaji smetaju, a napominjem da se uz takve cikluse u kontraceptivnom smislu se ne možete osloniti na računanje ”plodnih” i ”neplodnih” dana, tada je najbolje da nakon kontrolnog pregleda i i ultrazvuka dogovorite regulaciju ciklusa kontraceptivnim tabletama što će biti ”ugodno sa korisnim ” jer ćete tako imati redovite cikluse i sigurnu kontracepciju . Ukoliko ne možete ili ne želite koristiti peroralnu konracepciju tada preporučujem da se postavi Myrena, gestagenski kontraceptivni uložak koji će spriječiti obilnija i produžena krvarenja koji se mogu dogoditi u ovakvim poremećajima ciklusa, a imat ćete i sigurnu kontracepciju.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner