Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: 2 pitanja u vezi zuba
PostPostano: 27 lis 2011, 12:53 
Member

Postovana,jucer sam bila kod stomatologa.Trebao mi je popraviti karijes na cetvorci desno.Kako je bilo bolno,zamolila sam ga za injekciju,anasteziju.Kada je poceo ubrizgavati anasteziju u meso zuba,nakon otprilike minutu rekao je da nista danas od popravljanja da je zub prokrvario,i da ga sliejdecih 15 dana ne smije dirati dok se ne resorbira ta krv.A ja krv nisma osjetila nigdje.sad me zanima sto je to bilo?Oc cega je zub krvario.

Drugo pitanje se odnosi na popravljanje zuba prilikom menstruacije.
Sutra mi je 6 dc i mada je oksudna,jos traje.Zanima me smijem li izvaditi zub prilikom iste jer imam termin sutra za vadnje umnjaka?

Trece pitanje je vezano za vadenje umnjaka.Zanima me dali je vadnje umnjaka komlicirano jer imam sklonost krvarenju (izgleda),a to je moj zubar odlucio rijesti ambulantno(drugu opciju ni nije spominjao).Zanima me dali se rana siva, i dali je potrebna postoperativna zastita u smislu antibiotske taerapije(inace sam sklona upalama zubnog mesa)>
Imam 29 godina.recite mi kako se ponasati,jer s obzirom an krvarenje,jako sam uplasena ...:((((

Vrh

Naslov: Re: 2 pitanja u vezi zuba
PostPostano: 31 lis 2011, 11:20 
Moderator

Poštovana,

ponekad se dogodi da meso oko zuba prokrvari uslijed traume kod brušenje ili kod upale zubnog mesa jer je ono osjetljivije te počne krvariti i na najmanji pritisak. U tom slučaju je nemoguće nastaviti rad te se zahvat odgađa. Vjerojatno se radilo o tome.
Popravak zuba se može najnormalnije obaviti čak i dok imate menstruaciju.

Što se tiče vađenja, to što je zub prokrvario kod popravka nema veze sa sklonošću krvarenju.

Vaš stomatolog je očito na temelju rtg snimke i kliničkog pregleda zaključio da umnjak može izvaditi ambulatno. Najprije dobijete lokalnu anesteziju i cijeli zahvat protiče bez bolova. Ukoliko će ostati veliki defekt ili će bit prisutno krvarenje, rana će se zašiti i izvršit će se potrebne hemostatske mjere. Šavovi se onda vade nakon nekih tjedan dana. Bitno je pridržavati se uputa nakon vađenja zuba kako bi se smanjila mogućnost komplikacija. Antibiotska zaštita kod normalnih vađenja zuba nije potrebna, eventualno ako se radi o težem vađenju stomatolog Vam može pripisati antibiotik.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner