Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Aparatić
PostPostano: 06 srp 2011, 13:49 
Jr. Member

Poštovani,
imam 23.god i kao mala "nosila" sam mobilni aparatć i samovoljno ga prestala nositi, nisam imala neki veliki problem sa zubima malo su mi dvojke išle prema unutra, međutim u zadnjih par mjeseci sam primjetila da mi jedinice idu sve više prema van,a dvojke unutra ( kao da idu pod jedinice) pretpostavljam zbog rast umnjaka (ako to može imati veze sa tim).. Pošto se sljedeće godine udajem nebi htjela sad stavljati fiksni aparatić, a nebi htjela ni čekati još godinu dana da počnem sa svime..Znači jedino u obzir dolazi mobilni aparatć, za koji sam čula da većina ortodonata ne želi davati odraslima, molim Vas za savjet, šta da uradim, i ako znate gdje bih mogla dobiti mobilni u ovim godinama??
Vidim da se piše i o lingvalni aparatima, koji su pretpostavljam dosta skupi, a trenutno nisam baš pri nekim novcima..
Hvala...

Vrh

Naslov: Re: Aparatić
PostPostano: 27 srp 2011, 20:02 
Moderator

Poštovana,
najvjerojatnije je došlo do ponovnog pomicanja zubi zbog rasta umnjaka. Za početak bih preporučila vađenje problematičnih umnjaka.
Mobilni aparatić na žalost nema efekta u odraslih. Predlažem pregled kod ortodonta koji će predložiti najbolju opciju za Vas. Danas postoje i estetski (bijeli) fiksni aparatići koji se praktički ni ne vide. U dogovoru s ortodontontom možda postoji mogućnost da Vam skine žicu za dan Vašeg vjenčanja pri čemu će Vam ostati samo bijele bravice na zubima.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner