Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Iscasenje vilice
PostPostano: 21 tra 2011, 23:04 
Jr. Member

Postovana, prije 4 mjeseca sam imala problema sa gornjom lijevom osmicom i morali su je vaditi. Medjutim poslje vadjenja zuba nastali su problemi. Prvo su posli bolovi na desnoj strani vilice i tesko sam je otvarala, mogla sam samo jesti na lijevoj strani i to jedva. isla sam zubaru koji mi je vadio zub i rekao je da to nije nista strasno i da ce proci. Bol je prestala na desnoj strani , ali sada imam problema sa vilicom, imam poteskoce u pricanju i nikako ne popustaju ( to mi je najgore od svega) i pritisak u lijevom uhu i cijeloj vilici. kada stavim prst u lijevo uho cujem kako puca zglob i to me boli. Isla sam drugome zubaru i on mi je dao slijedecu diagnozu....St.post extractionem dentis 28. Subloxatio art. temporomandibularis bill. ( meni ovo nista nije jasno, sem ono sto i sama znam da mi je zglob ostecen) Dalje me uputio MFH da mi da vjezbe. Medjutim MFH mi je rekao da 20 dana jedem samo kasatu hranu i da mi zglob strogo miruje pa onmda da dodjem na kontrolu te da je vilica umorna od svega i da nema ostecenja zgloba. ali ako je tako zasto onda imam toliko pucanje zgloba u uhu. Molim vas za savjet jer ja zaista ne znam vise sta da radim.

Vrh

Naslov: Re: Iscasenje vilice
PostPostano: 27 srp 2011, 19:58 
Moderator

Poštovana,
može bit da se radilo o težem vađenju i da zglobu treba duže vrijeme da se oporavi. Nekad se radi o tjednima ali i godinama. U svakom slučaju, za početak se držite uputa što Vam je dao MFK i otiđite na zakazanu kontrolu. Predlažem odlazak specijalistu koji se bavi temporo-mandibularnim poremećajima.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner