Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: porculanske ljuskice
PostPostano: 30 ožu 2011, 12:09 
Jr. Member

Poštovana,

bila sam kod stomatologa na pregledu u želji da mi se isprave prednja dva gornja zuba obzirom da su krivi. Kao dijete sam imala rupu među njima, sada je došlo do toga da idu jedan preko drugog. Ne bih htjela zdrave zube pretjerano brusiti, tako da mi porculanske ljuskice zvuče kao idealna opcija. Stomatolog mi je rekao da će vjerovatno morat vadit živce, pa me zanima što to konkretno znači za moje zube i koliko je to uopće preporučljivo ili potrebno?
Inače su mi zubi zdravi, te nikad nisam imala nikakvih kirurških potreba po tom pitanju.

Što se tiče fiksnog aparatića, isključujem opciju jer je dugotrajan proces + u mnogo (poznatih) slučajeva zubi se ponovno nakon nekog vremena počnu vraćati u prvotno stanje iskrivljenosti.

Unaprijed hvala

Vrh

Naslov: Re: porculanske ljuskice
PostPostano: 27 srp 2011, 19:57 
Moderator

Poštovana,
kod ljuskica se u principu brusi tanki gornji sloj zuba od 0,5 - 1mm i nije potrebno vaditi živce iz zubi. Možda je kod Vas anomalija veća i morat će se odstranit znatniji sloj zuba da bi se postiglo poravnjanje s ostatkom zubnog niza te u tom slučaju postoji potreba za vađenjem živca iz zuba. Ukoliko je tako, savjetujem Vam da ipak razmotrite opciju fiksnog aparatića. Možda traje duže ali šteta je brusiti i devitalizirati (vaditi živce) potpuno zdrave zube. U novije vrijeme vrši se i fiksna retencija zubiju (žičica koja se zalijepi s unutrašnje strane zuba) nakon ortodonske terapije, uz mobilnu retenciju koju nosite po noći, tako da se uz pridržavanje uputa od strane ortodonta mogu postići i zadržati vrlo lijepi rezultati.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner