Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: otvoreni zagriz
PostPostano: 18 vel 2011, 13:24 
Member

Poštovani,
nedavno sam bila kod stomatologa i iznenadilo me što je ostao šokiran mojim zagrizom. Kaže da imam normalne lijepe lukove kad otvorim usta, ali da je zagriz jako otvoren. Čudio se što mi to ne smeta pri jelu ili govoru, i što se ne vidi kad se smijem. Imam 22 godine i nosila sam aparatić u djetinjstvu, ali čeljust mi je očito ostala pomaknuta naprijed.
Budući da meni zagriz zaista ne smeta i nikad nisam imala problema radi njega, zanima me hoću li u budućnosti imati radi toga problema i trebam li zbog toga ponovo posjetiti ortodonta?
Hvala,
pozdrav

Vrh

Naslov: Re: otvoreni zagriz
PostPostano: 27 srp 2011, 19:54 
Moderator

Poštovana,
iako vam ne smeta, otvoreni zagriz je anomalija kod koje je promijenjen i profil pacijenta isto kao što je otežano i žvakanje hrane. Nošenjem fiksnog ortodontskog aparatića ćete rješiti pitanje estetike i simetrije lica, a isto tako da će i zagriz postat funkcionalaniji. Što se tiče problema u budućnosti, teško je reći što će biti. Savjetujem posjet ortodontu koji će vidjeti o kakvoj anomaliji je riječ te će predložit najbolju terapiju da se problem i riješi.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner