Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: početak karijesa
PostPostano: 18 sij 2011, 23:24 
Jr. Member

Poštovana Dr. Varga,

molila bi da mi objasnite jednu odluku mog zubara. Naime, zubar je primjetio da mi se na unutrašnjoj strani dvojke počeo raditi karijes. Međutim, nije ga želio popravljati jer je kao što mi je rekao još tvrd te je odlučio da ćemo pričekati kako bi se karijes zapravo razvio (što je neizbježno s obzirom da se na caklini vidi da se je već počeo stvarati) i tek onda će mi popravljati zub. Zaista imam povjerenja u svog zubara i uvijek sam bila zadovoljna, niti sada ne bi sumljala u njegovu procjenu da nije u pitanju prednji zub i malo se bojim da mi u dogledno vrijeme taj karijes ne uništi zub. Molim Vas da mi odgovorite da li je to uobičajena praksa i da li bi se trebala brinuti oko te odluke zubara te ukoliko je odluka mogu zubara ispravna zanima me radi čega je odlučio pričekati sa popravkom.

Vrh

Naslov: Re: početak karijesa
PostPostano: 26 sij 2011, 09:11 
Moderator

Tako je, to je uobičajena praksa... Naime radi se o tome da često nastane karijes na dvojki ( zbog same anatomije zuba i zbog otežane higijene) ali isto tako često on prijeđe u fazu kada se više ne širi. Potrebno je samo odlaziti redovito na kontrole da bi stomatolog mogao reagirati na vrijeme ako se išta počne događati. Ako on ostane mali i tvrdi pod sondom stvarno ga nema potrebe niti brusiti.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner