Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Jos jedno pitanje:/
PostPostano: 07 ruj 2016, 14:03 
Jr. Member

Oprostite, zaboravila san vas pitat, nakon ovog spontanog od 18tjedana u gore navedenoj temi,nije mi raden ultrazvuk nakon dva tjedna. Da li je ultrazvuk zaista potreban, posto je moj ginekolog reka da tek nakon prvog menustrualnog ciklusa dodem da cemo napravit pregled i papa test, posto nisam imala temperaturu da nema razloga za brigu. Malo se bojim posto u drugoj situaciji isto nisam imala nikakvih simptoma ni bolova da ukazu na spontani a dezurni ginekolog na hitnoj je reka da moj plod ne funkcionira vec dva do tri tjedna. Jos uvijek osjecam bol i nelagodu a proslo je tri tjedna. Unaprijed hvala

Vrh

Naslov: Re: Jos jedno pitanje:/
PostPostano: 12 ruj 2016, 08:31 
Moderator

Mišljenja sam da nakon navedenih činjenica iz vrlo iscrpnog patohistološkog nalaza nije potrebno raditi nikakve pretrage bez obzira na to je li Vam to bilo prvi drugi ili bilo koji drugi spontani pobačaj po redu. Nikakve dodatne pretrage nije potrebno raditi jer je uzrok Vaše spontanog pobačaja kombinacija “hira prirode” a to je velamentozna insercija pupkovine i samo jedna (umjesto 2) umbilikalne arterije te zlosretnog stjecaja okolnosti – torkvirana odnosno uvrnuta pupkovina do koje je došlo pokretima ploda, a koja je dovela do prekida crikulacije i vjerojatno neposredne smrti ploda. . To je razultat genetskih igara prirode i sitnih pogreške pri diobama stanica ploda u vrlo ranim stadijima trudnoće kada su taj rast i broj dioba izrazito veliki. Radi se o posve slučajnim događanjima koje ne možemo ni predvidjeti niti spriječiti. Dakle, smatra se da je priroda ”savršena”, da ona to doista jest ali priroda odnosno biologija poznaje zakone kaosa a to je da se mnogo događanja u tzv. ”genetskom ruletu” događa posve slučajno i da se na njih ne može utjecati kao i da ih se ne može predvidjeti a također ponavljanje istog ishoda u slijedećoj trudnoći je stoga minimalan. Dakle, takav nepredvidiv događaj se dogodio u Vašoj trudnoći - tijek krvnih žila pupkovine kojih je 2 umjesto uobičajenih 3 , u korijenu pupkovine gdje se ona formira je neuobičajen (neću pobliže elaborirati što je to velamentozna insercija jer bi to za prosječno , neupućeno čitateljstvo bilo prekompleksno) što povisuje rizike za patološko zbivanje tijekom trudnoće. U nekim trudnoćama i velamentozna insercija a i 1 umbilikalna arterija mogu završiti uspješnim, odnosno dobrim tijekom trudnoće ali jedna umbilikalna arterija može biti povezana i sa većim srčanim greškama ploda. Vjerojatnost da će se kod Vas u slijećoj trudnoći dogoditi ista kombinacija, dakle kombinacija genetske pogreške koja je dovela do pogreške u inserciji krvnih žila pupkovine na posteljicu kao i broja krvni žila pupkovine te torzije pupkovine je gotovo ravna nuli odnosno ona je vrlo malo vjerojatna. Radi se o posve nepredvidivim događanjima te nema dijagnostike koja bi to mogla predvidjeti odnosno proreći unaprijed a također niti spriječiti . Stoga sam rekao da nikakva dalja dijagnostika prije slijedeće trudnoće nije potrebna ! Mišljenja sam da nakon 3-6 mjeseci najkasnije možete ići u novu trudnoću! Kao što rekoh vjerojatnost da se sve ponovi je minimalna i glede toga možete biti mirni.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner