Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: 18. Tjedan-spontani
PostPostano: 07 ruj 2016, 12:42 
Jr. Member

Postovanje! Zamolila bi vas da mi objasnite rezultate mojih nalaza. Naime ovo mi je bila prva trudnoca. Trazila sam i drugo misljenje kod privatnika i svi su govorili kako imam zdravu trudnocu. Odjednom prokrvarila, prosla kroz porod i kiretazu. Kakve pretrage mi preporucujete posto moj ginekolog kaze kako ona radi pretrage nakon drugog spontanog, sta meni nije jasno posto spadam pod drugo tromjesjecje,a vise si ne zelim dopustit istu situaciju. Ako mi mozete jos rec koliko moram kuci mirovat i kad se mogu pocet bavit sportskim aktivnostima. Lezim vec tri thedna u krevetu i ne mogu vise.
Ovo su rezultati nalaza: Uputna dijagnoza je Ab. retentus 18/15. Posteljica velicine7.5*2cm,mase 52 grama,velamentozne insercije pupkovine duljine 12cm,s tri ljevo desna zavoja,na prerezu su dvije krvne zile. Mikroskopski,vide se resice primjerene ramifikacije za drugo tromjesjecje trudnoce. Vaskularizacija je u vecini resica manjkava na racun edema i fibrozirane strome resica(u skladu sa smrti ploda in utero). Decidua je dijelom nekroticna i prozeta krvlju. Vidiljivi su kalcifkati i sitno zariste kronicnog infarkta resica. U subhorijalnom fibrinu te horijalnom dijelu ovoja su oskudni neutrofilni leukocoti. Ostatak ovoja prozet krvlju. Pupkovina sadrzava jednu arteriju.
ZAKLJUCAK: POSTELJICA DRUGOG TROMJESJECJA S VELAMENTOZNOM INSERCIJOM PUPKOVINE KOJA SADRZAVA JEDNU ARTERIJU UZ HIPERTORZIJU(IMDEKS TORZIJE 0,53). MIKROSKOPSE PROMJENE POSTELJICE SU U SKLADU SA SMRTI PLODA IN UTERO DO KOJE JE NAJVJEROVATNIJE DOSLO KAO POSLJEDICA HIPERTORZIJE I VELAMENTOZNE INSERCIJE PUPKOVINE U KOMBINACIJI S JEDNOM UMBILIKALNOM ARTERIJOM. Nalaz akutnog subkorionitisa i korionitisa je posljedica abortusa te nije doprinjeo smrti ploda.

Uputna dijagnoza: Ab rentus 18/15.
Plod zenskog spola, mase 54 grama. Dužina glava peta iznosi 14,8cm,duzina glava zadak iznosi 10cm,opseg glave se ne moze odrediti jer se kosti lubanje obilno preklapaju. Duzina ljevog stopala je 1,3cm sto odgovara 13/14 tjednu gestacije. Koza cijelog tijela je tamno smeda. Pupkovina na plodu je duzine 8,5cm te sadrzava 8 zavoja,a na prerezu dvije krvne zile. Uz pupak se nalazi defekt trbusne stijenke promjera 1.5cm(artefakt). Vanjskim pregledom se ne vidi malformacija,a unutarnjim pregledom organa nalazim da su urednog smjestaja i velicine za dob uz napomenu da su u cijelosti razmeksani. Mikroskopskim pregledom unutarnjih organa vide se promjene nastale kao posljedica maceracije.
ZAKLJUCAK: PLOD ZENSKOG SPOLA GESTACIJEKSE DOBI 13/14TJEDANA U VISOKOM STUPNJU MACERACIJE. INDEKS TORZIJE PUPKOVINE IZNOSI 0,53 STO ODGOVARA HIPERTORZIJI PUPKOVINA KOJA JE UZ NALAZ JEDNE ARTERIJE PUPKOVINE TE VELAMENTOZNE INSERCIJE NAJVJEROVATNIJE UZROK SMRTI PLODA IN UTERO

Bila bi vam zahvalna kad bi mi mogli laicki objasnit ako se ista moze iscitat iz nalaza. Jos da napomenem muz jecradia briseve i nadena je ureaplazma 10na4,s tim da smo oboje prije trudnoce znali da imamo ureaplazmu 10na3 al je doktorica rekla da je ne triba ljecit da nije toliko opasna. S tim da ukljucimo i ti da imam hpv visoko rizicni, mislin da iman broj 18. Unaprijed hvala

Vrh

Naslov: Re: 18. Tjedan-spontani
PostPostano: 12 ruj 2016, 08:30 
Moderator

Odgovor je postavljen u vašem slijedećem postu : Još jedno pitanje.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner