Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Promjene na madežu
PostPostano: 02 ožu 2012, 13:24 
Jr. Member

Poštovana dr,
Od malena imam na lijevoj strani prepona zadebljani mladež. Lociran je tačno na mjestu gdje je rub gaćica, međutim nikad nisam zbog toga s njim imala nekakvih problema (u smislu, da bi krvario ili se povećao/smanjio zato što je 24 sata dnevno pritisnut elastičnim rubom donjeg veša).
Prije nekoliko dana sam pak primjetila da se s tim mladežom nešto dešava. Prvo sam osjetila da me na pritisak boli, potom vizuelno kao da u njemu ima gnojnog sadržaja (ne znam da li se u mladežu uopće može stvoriti gnoj?), i konačno, na lagani pritisak je reagovao stvaranjem crvenila koje je zamjenilo vizuelni privid gnojnog sadržaja.
Pretpostavljam da će vaša preporuka ići u smjeru hirurškog uklanjanja ovog mladeža, ali zbog njegove nezgodne pozicije, zanima me koji način uklanjanja preporučujete-klasično hirurško rezanje, ili je pak moguće/preporučivo ukloniti ga laserom? Brzina oporavka i mogućnosti nesmetanog kretanja mi je bitna zato što sam majka dvoje male djece pa mi je važno da čim brže mogu ponovo preuzeti sve redovne obaveze :)
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Vrh

Naslov: Re: Promjene na madežu
PostPostano: 06 ožu 2012, 09:08 
Moderator

Prije svega je bitno vidjeti radi li zaista o madežu ili o bradavici. Svakako nije simpatično da se madež mijenja iako se ne smije zaboraviti da se koža i u predjelu madeža može upaliti npr. nije rijetko da se prišt ispod madeža upali. Svakako treba pogledati madež, vidjeti ima li upala veze sa madežom i ako je madež pod dermatoskopom asimetričan, smiriti upalu antibiotikom i kirurški odstraniti madež. Danas se to radi jako lijepo i možete za 15 minuta ići doma uz preporuku nešto smanjenih dnevnih aktivnosti (ne prati prozore, ne istezati se) ali sve više manje dnevne aktivnosti možete obavljati.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner