Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: gubitak clana obitelji
PostPostano: 12 stu 2006, 20:13 
Jr. Member

pozdrav

zivotu jednom dode kraj, meni je to jasno...otac mi je bolestan i mogao bi preminuti. ja sam jako vezan za njega i od same pomisli osijecam bol u prsima i vrti mi se u glavi...ne znam kako bih mogao podnjeti ako premine. stvarno ne znam, mislim da bih se slomio i digao ruke od sebe, faksa, posla..svega.

zanima me da li postoji neka literatura ili web clanci vezani uz...psihicko pripremanje na smrt bliskog clana obitelji? da li se uopce nekako na to moze pripremiti? dobrodosli su i clanci o lijecenju i davanju potpore

unaprijed hvala

Vrh

Naslov: Re: gubitak clana obitelji
PostPostano: 07 sij 2007, 23:39 
Sr. Member

Poštovani,
gubitak dragih osoba sigurno je veliki stres koji izaziva buru različitih emocija, tugu, žalost, ljutnju, strah i sl. Sasvim je prirodno da se s time teško nosimo. Depresija je jedan od načina kako možemo u navedenim situacijama reagirati. Vjerujem da Vam je teško i misliti o tome, što zapravo govori o vašem strahu od bolesti i smrti. Vjerujem da bi Vam rad na sebi, odnosno psihoterapija, svakako pomogla. Kada nastupi gubitak bliske osobe, teško je reći koliko dugo proces žalovanja može trajati - godinu dana, a isto tako može trajati i nekoliko godina. Ono što vam sa sigurnošću mogu reći je da uz pomoć stručne osobe sigurno možete lakše proći kroz proces žalovanja.
Iz Vašeg pisma očito je da ste izuzetno vezani za svog oca i za pretpostaviti je da će Vam separacija s njim predstavljati problem. U smislu pripreme gubitka Vama bliske osobe svakako bih Vam preporučila da radite na sebi i na odnosu s Vašim ocem i to putem psihoterapije. To će Vam omogućiti da lakše podnsete gubitak kao i da završite neke emocionalno nezavršene poslove sa sobom kao i sa ocem. Ne znam koliko ste upoznati s načinom rada putem psihoterapije, no ukoliko ste zainteresirani da saznate nešto više o gestalt psihoterapiji bilo bi mi drago da sudjelujete na otvorenom predavanju koje se održava jednom mjesečno u Zagrebu. Na tim susretima upoznajem sve zainteresirane s tim što možete dobiti za sebe u psihoterapiji, na koji način se radi i zapravo čime se bavimo tijekom psihoterapeutskog rada. Isto tako možete postaviti pitanja o svemu što Vas zanima u okviru ove teme. Predavanja su besplatna i služe isključivo promicanju saznanja o gestalt psihoterapiji bez ikakve obveze za sudionike. Prijavu za sudjelovanje možete poslati i sms-om u kojem navodite da želite da vas se obavijesti o terminu na broj mobitela 091/5238-736.
Ukoliko želite raditi individualnu psihoterapiju samnom možete mi se javiti na broj mobitela 091/5238-736. Ja radim u Zagrebu, isključivo prema dogovoru termina.
Sigurna sam da ćete izabrati najbolje za sebe i želim Vam što kvalitetniji budući život.
Bit će mi drago da se čujemo,
s poštovanjem,
Sanja Horvat

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključanOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.