Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]
Autor/ica Poruka
 Naslov: Miom u trudnoci
PostPostano: 12 svi 2017, 02:39 
Jr. Member

Postovani, posl.menst. mi je bila 01.02.2017.god, po amenorei 14.sedmica,a po uz 12.5. Na prednjem zidu miom 18mmx18 mm. Da li miom moze smetati u trudnoci i sta uciniti da ne raste? Ovo je druga trudnoca, nisam imala spontane.
Zabrinutq sam takodje,je r je moje prvo dete imalo IUGR. U 37-oj nedelji sam indukcijom porodjena zbog male por.tezine 1950/48 cm. U toku prve trudnoce nekoliko hematoma i obilnih krvarenja. Terapija utrogestan 3x200 i mirovanje.Nisam imala zdravstvenih problema..pritisak,secer, tezina, sve u najboljem redu. Menstruacije redovne, na 29 dana.Nepusac.zdrave navike zivota. U 28.nedelji je pocelo sa vecim odstupanjem u vidu kasnjenja od 2 nedelje a onda sve vise,na kraju 5. Sada me zamima da li se to inace ponavlja u narednim trudnocama kako da uticem na to? Inace suprug i ja smo rodjeni sa normalnom prodjajnom kilazom.od 3000 gr. Evo na pocetku ove nove trudnoce pa beba kasni 9 dana. Imam 33 godine. Hvala unapred na odgovoru.

Vrh

Naslov: Re: Miom u trudnoci
PostPostano: 15 svi 2017, 08:26 
Moderator

Miom kojeg opisjuete svojom veličinom i smještajem posve sigurno neće imati utjecaja na tijek Vaše trudnoće. On je premalen da bi imao bio kakvog utjecaja. Moguće je da on čak nešto i naraste , pogotovo u ranoj trudnoći, pa čak kada bi se desilo da bude dvostruko veći nego što je sada ne bi trebao imati nikakvog utjecaja na rast i tijek Vaše trudnoće.
Glede toga što je trudnoća sada stvarno , u ovoj ranoj fazi, 1-2 tjedna manja od trajanja izostanka menstruacije (amenoreje) nema nikakve veze sa zastojem intrauterinog rasta i djetetom niske porođajme težine u prethodnoj trudnoći. Stvarno trajanje Vaše trudnoće je zapravo 1-2 tjedna manje od trajanja izostanka menstruacije odnonso po svemu sudeći ste zanijeli 1-2 tjedna kasnije nego ste očekivali. Imali ste poremećaj cikusa i ovulacija, pa tako u trudnoća se dogodila desetak dana kasnije nego ste očekivali odnosno da niste zanijeli mensturacija koja bi uslijedila bi kasnila desetak dana . Kod svake 3. trudnice se izostanak menstruacije i stvarno trajanje trudnoće ne podudaraju. U ranoj trudnoći nema velikih i malih plodova. Svi smo u prvom trimestru trudnoće jednaki i veličina djeteta u toj , ranoj fazi odgovara stvarnom trajanju trudnoće i stoga preporučujemo učiniti barem jedan ultrazvuk što ranije u trudnoći jer nam to najbolje služi za procjenu stvarnog trajanja trudnoće, što se ne mora podudarati sa trajanjem izostanka menstruacije, dapače kao što rekoh kod svake 3. trudnice se to i ne podudara! Ne možeti inače ništa poduzeti da biste posve sigurno izbjegli zastoj rasta u kasnijem tijeku trudnoće. Živite normalno , redovito se kontrolirajte i slušajte upute kolega koji Vam kontroliraju trudnoću . Nikako nije rečeno da se zastoj rasta u prethodnoj trudnoći u ovoj mora ponoviti.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temuOdgovori Stranica: 1/1.   [ 2 post(ov)a ]

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Baner Baner Baner Baner Baner Baner Baner